שלי עושה חשבון - את גיבורה

שתפו את הפודקאסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הי לכולם אני שלי סבר יועצת אסטרטגית למיתוג אישי ועסקי, ושוב אנחנו כאן בפינה – שלי עושה חשבון.

בטקס סיום קורס טיס 180 במספר, שהתקיים בשבוע שעבר בבסיס חיל-האוויר חצרים קיבלו 40 חניכים וחניכות את כנפי הטיסה. אם להיות יותר מדויקים השנה סיימו את קורס הטיס 3 נשים!

“יקירותיי המפקדות, אתן מצטרפות לשורה ההולכת ומתארכת, של נשות בינה ועוצמה. של נשים מוכשרות שפרשו כנף. “בימים אלה, בהם נשים עדיין נאבקות על הזכות לקבל את ההזדמנות לשרת בכל חלקי צה״ל, הישגכן משמח במיוחד. אתן, שעבדתן קשה צלחתן את כל המשוכות והגעתן, הטובות שבטובים. אני יודע שכאן ביציע, או בבתים ברחבי הארץ, צופות בכן עכשיו ילדות שבזכותכן, יעזו לחלום רחוק. ובזכות חלומות שכאלה, ובזכות היכולות שלכן, אנחנו נזכה בצבא חזק יותר, חכם יותר, מגוון יותר” – כך נאם נשיא המדינה בטקס.

למי ששכח או לא מכיר,  האפשרות של שילוב נשים בקורס טיס היא  תוצאה של בג”ץ שחייב את חיל האוויר – בניגוד לדעתו אז – לקבל נשים לקורס. אליס מילר, שהגישה את העתירה לפני כ-25 שנה, סיפרה שהנשיא דאז, עזר וייצמן ז”ל , אמר  לה בטון אבהי :

 “תשמעי מיידלע, את ראית פעם גבר סורג גרביים? ראית פעם אישה כירורגית או מנצחת על תזמורת? נשים לא מסוגלות לעמוד בלחצים הדרושים מטייסי קרב”.

אז גבר סורג גרביים עוד לא מצאתי, וגם לא ממש אישה שמנצחת על תזמורת, אבל נשים רופאות כירורגיות כבר יש לנו תודה לאל, גם טייסות, גם וונדר וומן גיבורת העל היא משלנו, ועכשיו מככבת על מסך הטלוויזיה גם גיבורה צבאית בדמות תמר רביניאן, סוכנת המוסד בטהרן, בגילומה של השחקנית היפה והמוכשרת עד מאוד, ניב סולטן.

סדרת הטלויזיה טהרן המשודרת בתאגיד השידור כאן 11-  היא סיפורה הבדיוני של האקרית צעירה מיחידת 8200 שמסופחת למוסד ונשלחת תחת זהות בדויה לטהרן למשימה מסוכנת, שאמורה לתמוך בתקיפת מתקני הגרעין באיראן. תמר, מוצאת את עצמה בעיר עוינת, תחת מצוד המאיים על חייה, חוברת לאקטיביסטים מקומיים ומתחברת לשורשיה הפרסיים.

הסדרה המשובחת הזאת היא עוד ניצחון קטן על פרדיגמות שכל כך התרגלנו לראות של גיבורי מלחמה גבריים.
אם היינו רואים גיבורה נשית על המסך, היא תמיד מופיעה בדמות המשנה הפתיינית, זאת שמסובבת את ראשם של הגברים, היא תפיל אותם ברשתה אבל מי שיסיים את העבודה וינצח יהיה תמיד, הגיבור.

והנה יש לנו גיבורה.

היא הילדה של כולנו.

ילדה צעירה שהתגייסה לצה”ל. והיא לא רק עושה קפה.

היא אפילו חכמה, לוחמת סייבר, היא לא לארה קרופט  (בדמותה של אנג’לינה ג’ולי), או וונדר וומן,  היא קטנה. שברירית. מתוחכמת. היא בוגרת יחידה מובחרת והיא לבדה בטהרן וכמו שכתוב בדרמות הטובות ביותר, כל העולם מונח על כתפיה הדקות ובינתיים זה נראה מבטיח.

על ההפקה המרשימה הזאת חתומות דנה ושולה.

דנה עדן ושולה שפיגל. צוות הנשים היחיד, כן מה שאתם שומעים,

היחיד בתחום הפקות הטלוויזה בישראל.

 5 שנים והרבה מאוד הון עצמי הן השקיעו בסדרה הזאת שהשבוע למדנו שנמכרה לאפל ב8 מיליון  דולר.

מנכ”ל תאגיד השידור הישראלי חשף כי מדובר ב”עסקת המאה של גופי התקשורת וההפקה בישראל”.

בראיון לדה מרקר לפני 3 שנים, צוטטה שולה שפיגל כאומרת:
“אנחנו חברת בוטיק והמוניטין שלנו הוא באיכות. אנחנו לא נשות כספים, ואנחנו לא מגדירות את עצמנו כנשות עסקים. אנחנו יודעות את המקצוע מצוין — מהיצירה ועד ניהול הכסף שלנו. אבל לעשות כסף מכסף — אנחנו לא שם”.

כבר אז העירה לה הכתבת שזאת אמירה נשית מידי. 

אני מאוד מקווה שההצלחה הכלכלית המסחררת של הסדרה הזאת עד כה תוביל, את יוצרות הסדרה ועוד נשים, אני מודה גם אני ביניהן, להאמין שאפשר לשנות, לעשות את מה שאף אישה לא עשתה לפנינו, להיות גיבורות,  
יצירתיות מצליחות וגם לעשות מיליונים.

שתפו אותי בדף הפייסבוק שלי עושה חשבון מה חשבתם על הפינה הפעם, אפשר להסכים ואפשר תמיד גם לא. אתם ואתן מוזמנים ומוזמנות להציע לי נושאים לדיון לפעמים הבאות ולשתף אם אהבתם.

להתראות ובריאות לכולנו.

פודקאסטים
נוספים