שלי סבר מתארחת בתוכנית פאולה וליאון

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אפליקציות לחיזוק הקשר עם סבא וסבתא.

פאולה וליאון הזמינו אותי להתארח בתוכנית כדי לדבר על אפליקציות לחיזוק הקשר עם המשפחה.
עכשיו אחרי שנגמרו החגים וכבר קצת נמאס לנו מהמשפחה:-) וכל הזמן אנחנו שומעים כמה זה נורא שגם כשאנחנו מגיעים לסבא וסבתא הראש שלנו תקוע בטלפון אז אני רוצה לעזור לכולם לגייס דווקא את הטלפון הדיגיטלי לחיזוק הקשר עם סבא וסבתא.

לקרב אותם לעולם שלנו ולהתקרב מצידנו אל העולם שלהם.

אין בית של סבתא בלי אלבום תמונות משפחתי מפעם. אפליקציית פוטומיין  - Photomyne שהיא פיתוח ישראלי כחול לבן סורקת תמונות ישנות מהאלבום והופכת אותן לאלבום דיגיטלי. דיברתי עליה כבר בחיות בדיגיטל - הפודקאסט בפרק שעסק בזכרונות דיגיטלים

הזדמנות לפעילות משפחתית מרגשת. לשבת יחד לעיין בתמונות הישנות לשמוע סיפורים מרגשים ובאותה הזדמנות לסרוק את התמונות לאלבום דיגיטלי ששומר על התמונות והסיפורים לעד. אפשר להוסיף לכל תמונה תיאור בטקסט או בהקלטה קולית. לא צריך להפריד את התמונות באלבום כדי לסרוק. סורקים את העמודים כמו שהם.

יש פיצ'ר שמאפשר צביעה של תמונות שחור לבן ולהפוך אותן לצבעוניות. אפשר לעדכן תאריכים, לסדר מחדש את התמונות באלבום ואפשר גם לשתף עם בני משפחה בווטסאפ

ולשתף עם אנשים מתקופות שונות בחיים. לכולנו יש אוצרות גלומים במגירות בבית.

ילדים קטנים נורא אוהבים להתפעל ולהציג הצגות ושיסתכלו עליהם. מצד שני אם הם נתקעים מול המסך ממש קשה להוציא אותם מזה, אפליקציית יוגה לילדים יכולה גם לאפשר לנו לזוז קצת אבל עם הנייד.

 

אפליקצייה שנקראת kids workout- אפליקציית יוגה לכל המשפחה. מתאימה מגיל שנתיים ומציעה תרגילי יוגה פשוטים עד מורכבים שניתן לעשות בכל סלון ביחד עם סבא וסבתא. ואם לסבא וסבתא קצת קשה עם יכולים לעזור עם ההפעלה של האפליקציה. בין תרגיל לתרגיל יש הפסקה למנוחה ולכל תרגיל יש איור הסבר של התנועה. בוחרים את דרגת הקושי של התרגילים ומתחילים. יש סרגל התקדמות למשך הזמן שצריך בתנוחה , כמה שניות מנוחה ואז התמונה עוברת לתרגיל החדש. סבא וסבתא יכולים לעודד או להתאמן יחד.

 

ואם אין לנו כוח להתאמן או לזוז או בכלל לעשות משהו פעיל עם הטלפון אז האופציה של פעילות סבילה של הקשבה היא נהדרת.

זוכרים את התסכיתים או את תוכניות הרדיו לילדים של פעם. תסכית למי שלא יודע תַּסְכִּית היא תוכנית רדיו שבה מוגש סיפור או חלק מעלילה שלמה באמצעים קוליים. אני זוכרת שכל שבת בבוקר הייתי קופצת למיטה של ההורים ומקשיבה לתוכנית מקהלה עליזה של שרהל'ה דורון.  בבית של ההורים שלי הרדיו דולק כמעט 24 שעות רצוף. אז תסכיתי רדיו כבר אין לנו לצערנו אבל יש לנו פורמט דיגיטלי חדש של תוכניות רדיו – הפודקאסטים.

פודקאסט היא תוכנית רדיו דיגיטלית המופצת דרך הרשת, בשונה מרדיו התכניות לא משודרות בזמן אמת ואפשר להאזין להן מתי שרוצים. On demend

עכשיו עם פריחתם של הפודקאסטים יש לנו הזדמנות להכנס לעולם של סבא וסבתא ולהתחבר לשמיעה ולשקט ולחוויה של הקשבה אמיתית ולהקשיב יחד לפודקאסטים לשמוע סיפורים.

יש המון אפליקציות פודקאסטים בתשלום ובחינם אפילו לגוגל יש אפליקציית פודקאסטים.

חפשו פודקאסטים לילדים בגוגל ותמצאו את התחום שהכי מעניין אתכם ותקשיבו יחד.